Spektakle profilaktyczne Teatru MASKA

2 lutego 2024 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA.

Tego dnia uczniowie klas 1-3 oraz oddziału „0” obejrzeli spektakl pt. „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie”. Bohaterem przedstawienia był Misio-Rysio, skupiony wyłącznie na sobie, uzależniony od Internetu.

Na szczęście spotkał przyjaciółkę, która starała się wskazać bohaterowi właściwe zachowania. Bohaterowie jak zwykle doczekali się szczęśliwego finału, pozostawiając dzieci pełne pozytywnych emocji po spektaklu.

Wszyscy z dużym zaciekawieniem śledzili losy bohaterów, a na koniec nagrodzili aktorów głośnymi brawami.

Następnie uczniom klas  4-8 został zaprezentowany spektakl pt. „Ta ostatnia impreza”, przedstawiający konsekwencje zażywania narkotyków i dopalaczy. Akcja przedstawienia koncentrowała się wokół dramatycznych wydarzeń, będących skutkami  przyjmowania substancji psychoaktywnych.  Jego główna bohaterka poniosła wysoką karę za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, stając się jednocześnie ofiarą i sprawcą nieszczęścia.

Spektakl nie tylko informował, lecz także stawiał widzów w roli świadomych obserwatorów, zachęcając do refleksji nad własnym postępowaniem i podejmowaniem mądrych decyzji.

Spektakle były finansowane ze środków Gminnej Komisji Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym i narkomanii w Kalwarii Zebrzydowskiej.