Czytanie „Jeżycjady” w bibliotece szkolnej

Jeżycjada w bibliotece szkolnej uczniowie czytają teksty

Dzisiaj mieliśmy przyjemność spotkać się w naszej szkolnej bibliotece, aby razem zanurzyć się w świat „Jeżycjady” autorstwa Małgorzaty Musierowicz. To seria książek, które nie tylko bawią, ale także poruszają i budują więzi między pokoleniami.

Dzięki Pani Iwonie Niedźwiedź, uczniom klasy 8a i ich żywej interpretacji fragmentu książki „Opium w rosole”, poznaliśmy Geniusię Lompke, dziewczynkę pełną energii i wyobraźni, która wprowadza do życia rodziny Lewandowskich niepowtarzalny urok i radość.

Spotkanie odbyło się w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. To wyjątkowe święto, które celebruje znaczenie literatury i czytelnictwa w naszym życiu. Zachęcamy więc wszystkich do świętowania z pełnym szacunkiem dla pracy autorów. Pamiętajmy, że książki są dla nas nie tylko źródłem wiedzy, ale również skarbnicą emocji, która może nas inspirować, pocieszać i rozwijać. Sięgajmy po nie jak najczęściej.