Kangur 2024

Logo konkursu kangur

W tym roku szkolnym odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. Naszą szkołę reprezentowało 45 uczniów z klas II – VIII. Uczestnicy konkursu, zgodnie z jego ideą, walczyli z zadaniami matematycznymi, a nie z innymi uczniami. Jak podają organizatorzy konkursu, „kangurowe” zadania są trudne, podchwytliwe i samo uczestnictwo w konkursie jest godne pochwały. Każdemu uczestnikowi należy się zatem uznanie za 75 minut wysiłku umysłowego.

Największy sukces w tegorocznej edycji konkursu i związany z tym wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy II b Olaf Kott. Wysokie wyniki i wyróżnienie otrzymali: Oleh Andrukhiv z klasy II b, Hanna Zając z klasy II a,  Karolina Katzer, Aleksander Pacułt z klasy V, Emilia Hojka z kl. VII b oraz Szymon Jaglarz z klasy VII a.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Logo konkursu kangur