25-lecie 3 Drużyny Harcerskiej „Badyle” PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

 

 

W sobotnie popołudnie w szkole w Brodach zebrali się harcerze z 3 Drużyny Harcerskiej „Badyle”, by świętować 25-lecie istnienia swojej drużyny.


Uroczystość rozpoczęła druhna Iwona Niedźwiedź, która najdłużej (dotychczas) pełniła funkcję drużynowej, główna organizatorka jubileuszu. W gawędzie przy kominku przypominała biwaki, obozy, zbiórki z różnych lat istnienia drużyny. Opowiadała o latach „tłustych” i „chudych”, o wydarzeniach, które na trwałe pozostały w pamięci nie tylko jej, ale również wielu członków drużyny.
Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Pan Burmistrz Zbigniew Stradomski i Pani Wiceburmistrz Halina Cimer. W imieniu władz miasta podziękowali instruktorom pracującym w 3 DH „Badyle” za ich zaangażowanie i pracę w szeregach ZHP. Uhonorowani zostali: hm. Katarzyna Morajda (Cebula), hm. Iwona Niedźwiedź (Waga), phm. Dagmara Duda, phm. Jakub Niedźwiedź, Phm. Anna Krupa (Waga).  Od władz miasta drużyna otrzymała prezent – aparat fotograficzny, by mogła dokumentować swoją dalszą historię. Podziękowania za wieloletnią współpracę drużyny z Towarzystwem Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej wyraziła Pani Prezes Towarzystwa Krystyna Duda.
Podczas jubileuszu można było obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą historii drużyny, wystawę zdjęć oraz kronik i innych pamiątek z różnych imprez harcerskich, w których drużyna brała udział. Imprez tych było niemało, ma się czym drużyna szczycić, m.in. organizacją własnych obozów wędrownych (1990, 1997, 1998), udziałem w Zlotach Harcerstwa Polskiego (Zegrze 1995, Gniezno 2000, Kielce 2007, Kraków 2010), udziałem w Zlotach Skautów Europy Środkowej (Czechy 2006, Polska 2008, Węgry 2010) oraz udziałem w Światowym Zlocie Skautów z okazji 100-lecia skautingu – w Anglii w 2007 roku.
Obecnie działającym harcerzom należy życzyć, by przyczyniali się do rozwoju „Badyli”, by byli godnymi następcami swoich poprzedników.

 

 

 

 

 

Owoce i Warzywa w Szkole

 

 

Fundacja

     
      BLOG KLASY 3 SP   6 Gromada Zuchowa

      "Bractwo Tęczy"

Klasztor

     
BLOG KLASY 3 SP
2013-2016

 

BLOG KLASY 3A SP
2010-2013


 

blog lkasy 2b

BLOG KLASY 3B SP
2007-2010