Wpisany przez Monika Gunia
Czwartek, 26 Kwiecień 2018 14:09

Wycieczka do Inkubatora Kuchennego w Zakrzowie

Oglądaj zdjęcia

24 kwietnia uczniowie klas pierwszych ze SzkołyPodstawkowej w Brodach wraz z wychowawcami udali się do Zakrzowa, do Spółdzielni Socjalnej "Smaki Gościńca".

Z ogromnym zainteresowaniem oglądali jak działa inkubator. Dowiedzieli się, że najważniejszą jego częścią jest kuchnia wyposażona w urządzenia dużej gastronomii oraz chłodnie. Prowadzena tam jest działalność produkcyja, usługowa oraz szkoleniowo- doradcza z zakresu przetwórstwa rolno- spożywczego i gastronomii.  Na stronie internetowej przeczytamy, że "Lokalni rolnicy, małe firmy i osoby oraz organizacje zainteresowane tego typu działalnością mogą skorzystać z inkubatora wynajmując pomieszczenia i wyposażenie kuchni oraz chłodnię w celu wyrobu i przechowywania własnych produktów."

Dla uczniów przewidziano warszaty kulinarne, w których aktywnie uczesniczyli.

Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się:

•      jak pracuje zespół kucharzy,

•      jak prawidłowo wyposażona jest kuchnia,

•      jak bezpiecznie obsługiwać urządzenia kuchenne,

Panie ze Spółdzielni Socjalnej ,,Smaki Gościńca” przedstawiły podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w kuchni i zaprosiły uczniów do wspólnego przygotowania jednego z podstawowych dań kuchni polskiej- pierogów, które później ze smakiem zostały skonsumowane.

W ramach warsztatów przewidziano także inne atrakcje:

•                    smakowanie przetworów;

•                    film edukacyjny,

•                    zapoznanie z ziołami oraz ich przeznaczeniem na różne dolegliwości;

•                    wykonywanie prac plastycznych;

•                    konkurs.

Będziemy długo i mile wspominać tę wycieczkę. Dziękujemy za symapatyczne przyjęcie oraz świetną nauke i zabawę.