WITAJ MAJOWA JUTRZENKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Niedźwiedź
Piątek, 03 Maj 2019 22:04

Co roku gminne obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja gromadzą poczty sztandarowe, przedstawicieli różnych instytucji i organizacji działających na terenie Kalwarii oraz w okolicy. Jest uroczysty przemarsz do kościoła parafialnego, gdzie celebrowana jest msza św. w intencji ojczyzny. W tym roku przewodniczył jej O. Konrad Cholewa, kustosz kalwaryjskiego sanktuarium, który też wygłosił homilię. Mówił w niej o związku naszej ojczyzny z kultem Matki Bożej.
Po mszy wszyscy udali się w pochodzie na ulicę 3 Maja, gdzie są wmurowane tablice - upamiętniające "okrągłe: rocznice Konstytucji. Tam został odegrany Hymn Polski, po którym poszczególne delegacje złożyły kwiaty. Całość zakończył koncert pieśni patriotycznych wykonanych przez orkiestrę dętą.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 - jako poczet sztandarowy - oraz zuchy i harcerze. Jeden z naszych uczniów, czwartoklasista, grał w orkiestrze strażackiej.

W szkole dla wszystkich uczniów już we wtorek 30 kwietnia odbyła się akademia przygotowana przez klasy piąte.