POŻEGNANIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Iwona Niedźwiedź
Środa, 17 Lipiec 2019 11:12

"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej."

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła nauczycielka naszej szkoły, pani Monika Gunia.

Jej pogrzeb odbędzie się 19 lipca (piątek) o godz 15.00 w kościele parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

alt

16 lipca br. dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszej koleżanki, nauczycielki Moniki Guni. Pracowała w naszej szkole od września 2007 roku. Nad Jej trumną pochylamy się dzisiaj wszyscy: Jej współpracownicy i Jej uczniowie i wychowankowie, którzy tak wiele dla Niej znaczyli, w których wychowanie wkładała tak wiele serca.

Była znana ze swojej życzliwości i dobrego serca. Gdy ktoś potrzebował pomocy lub dobrej rady, nigdy nie odmawiała. Dla wielu osób była przykładem człowieka dobrego, wrażliwego, uczuciowego, ale też bardzo solidnego i pracowitego. Do swojego zawodu podchodziła z pasją. Doskonaliła swój warsztat pracy, nieustannie się kształciła. Ukończyła studia z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej, informatyki i bibliotekoznawstwa, zdobyła też kwalifikacje potrzebne do nauczania języka angielskiego w przedszkolu i klasach młodszych szkoły podstawowej.

Największą radością nauczycieli są ich uczniowie. I dziś są z Tobą Twoi uczniowie. Ci niedawni, którzy liczyli na Twój powrót do szkoły i ci starsi, którzy już dawno opuścili szkolne mury. Chcą Ci wyrazić wdzięczność za wspólnie spędzony czas i za to, że dzięki Tobie stali się mądrzejsi i lepsi. To, kim dzisiaj są, zawdzięczają także Tobie. Cząstka Ciebie zostanie w nich i będzie przekazana następnym.

Nie brak dzisiaj nikogo z Twoich kolegów i koleżanek z pracy. Brakowało nam Ciebie, kiedy zaczęłaś chorować. Brakowało Twego dobrego słowa, uśmiechu i pogody ducha. Przeżywaliśmy bardzo każdą Twoją operację, licząc, że zatrzyma okrutną chorobę. Niestety, Boży wyrok był inny od naszych pragnień.

Wszyscy Cię żegnamy i chcemy Ci podziękować za Twoje życie. Zapamiętamy Cię jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego, wrażliwego, gościnnego. Będziesz obecna w naszej pamięci i we wspomnieniach.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia, łącząc się z nią w żalu i żałobie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i absolwenci, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach.