Szkolne jasełka

Premiera Jasełek w wykonaniu klasy 3 SP miała miejsce 10 stycznia. Następnego dnia, a zarazem ostatniego przed zimowymi feriami, cała szkoła mogła je obejrzeć. Młodzi aktorzy dali dobry spektakl. Większości szczególnie podobała się gra Diabła. Świetny też był Herod.

Uczniowie po raz pierwszy mogli zagrać z wykorzystaniem bezprzewodowych mikrofonów. To wielkie udogodnienie, ale i powód do opanowania, by nie było słychać na widowni słów dla niej nieprzeznaczonych czy zbyt głośnego oddychania.

Zdjęcia nie oddają atmosfery, ale można podziwiać scenografię, kostiumy
i gesty aktorów.

Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli: pani Anna Góralczyk, która wraz z o. Kasjanem Sadowskim zajęła się również chórem uczniów z klas: 1 i 2 b SP, oraz pan Marek Hordziej.

Opłatek

Późnym popołudniem 10 stycznia nasza szkoła znów ożyła - a to za sprawą Rady Rodziców i Dyrekcji, którzy wspólnie zorganizowali Opłatek. Przybyli na niego rodzice, nauczyciele (obecnie uczący i emerytowani), jak również władze gminy, radni z Brodów i Sołtys. Dzieci z klasy III SP wystąpiły w Jasełkach, chór klas I i II ozdabiał występ, zaprezentowali się też laureaci szkolnego konkursu kolęd, czyli: klasa III b gimnazjum, klasa 1, 2b, 5b SP oraz solistka - Gabrysia Katzer.Po części oficjalnej można było wspólnie pokolędować przy kawie i ciastku.

OGLĄDAJ ZDJĘCIA

Wpisany przez admin

„Bóg się rodzi, moc truchleje”

Szanowni Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice
i Pracownicy Szkoły, niech Święto Bożego Narodzenia będzie dla Was źródłem radości
i nieustającej nadziei na nadchodzący Nowy Rok.

Tego Wam życzy dyrektor szkoły Małgorzata Prażnowska

Sobota, 22 Grudzień 2018 16:12

Konkurs kolęd 2018

Ostatni przed Świętami dzień w naszej szkole upłynął pod znakiem radosnego kolędowania i klasowych wigilii.
Coroczny konkurs kolęd był okazją pokazania muzycznych talentów, pięknych strojów i oryginalnych interpretacji.
Wykonawczy kunszt zademonstrował również zespół wszystkich nauczycieli.

Pełnych ciepła, spokoju i radości świąt Bożego Narodzenia życzy SZKOŁA

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wtorek, 04 Grudzień 2018 17:14

Zabawa

Ostatnio zmieniany w Wtorek, 04 Grudzień 2018 17:31

Spektakl PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 17 Grudzień 2018 15:51

11 grudnia uczniowie ze starszej grupy wiekowej obejrzeli spektakl, którego tematem były związki frazeologiczne. W ciekawy i zabawny sposób aktorzy wyjaśniali znaczenia owych związków oraz ich pochodzenie. Na koniec przepytali niektórych uczniów z tego, co zapamiętali. Wywołani odpowiadali celująco!

Piątek, 14 Grudzień 2018 07:02

Świeć Przykładem

Policjanci z Komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej przeprowadzili w naszej szkole akcję "Świeć przykładem".
Uczniowie zostali pouczeni o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i dostali odblaski.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL