Laboratoria Przyszłości w roku szkolnym 2022/2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Wrzesień 2022

 • Pierwsze kroki z Photon’ami poczynili pierwszoklasiści
 • Zajęcia z programowania – klasa 2a, klasa 6a
Zajęcia z laboratorium Przyszłości - programowanie klasa 2 - lego education
 • Pierwsze wydruki na drukarce 3D

Październik 2022

 • Materiały plastyczne zakupione w ramach Laboratorium Przyszłości wykorzystywane są podczas różnych zajęć twórczych.
 • Zajęcia z programowania klasa 6a i 2a
 • Nasze pierwsze kroki z gimbalem i aparatem Sony ZV-1
 • Wyszywanki na lekcji techniki, gdzie wykorzystano materiały zakupione w ramach programu

Listopad 2022

 • Zajęcia rozwijające z programowania klasa 2a z użyciem kloców LEGO Education Spike Essential
Uczniowie uczą się programować z klockami Lego w ramach Laboratorium Przyszłości klasa 2a nowe projekty
Projekt uczennicy z klasy 2a

Grudzień 2022

 • Materiały filmowe nagrane z użyciem gimbala i aparatu

Styczeń 2023

 • Materiały filmowe ukażą się wkrótce. Podczas potkania z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka oraz Jasełek wykorzystano Aparat Sony ZV-1 oraz gimbal Ronin DJI II
 • Zajęcia z programowania z wykorzystaniem klocków LEGO Education Essential
 • Zajęcia z programowania dla klasy 6a z wykorzystaniem klocków Lego Education Spike Prime

Luty 2023

 • Zajęcia z programowania dla klasy II. Podczas zajęć wykorzystywano klocki LEGO Education Essential
 • Lekcja wychowawcza w klasie VIb oraz lekcja przyrody w klasie 4 z wykorzystaniem robota Photon
 • Grono Pedagogiczne zaprzyjaźnia się z Photon’em, poznając go w ramach szkolenia Rady Pedagogicznej
Szkolenie Rady Pedagogicznej w ramach Laboratoria Przyszłości
 • W ramach zajęć z programowania, uczniowie klasy 6a, postanowili zorganizować wyścigi robotów. Do pracy wykorzystano klocki LEGO Education Spike Prime

Marzec 2023

 • Dzień Kobiet! Z tej okazji prezentujemy pomysł uczniów klasy 1a na kartki okolicznościowe. Kartki powstały z wykorzystaniem materiałów zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości
 • Powtórka przed egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie klasy ósmej rozpoczęli już intensywną powtórkę słownictwa z języka angielskiego przez egzaminem ósmoklasisty. W ramach projektu „Vocab Bank” tworzą mapy myśli z trzynastu obszarów tematycznych i dzielą się swoimi pomysłami na naukę z kolegami i koleżankami, zbierając prace we wspólnym segregatorze. W czasie lekcji powtórzeniowych w szkole motywuje ich do pracy interdyscyplinarny robot Photon.
 • Zajęcia z uczennicami klasy 2a, które zaprzyjaźniły się z Photon’em
 • Nauka języka angielskiego w oddziale przedszkolnym to także spotkanie z nowoczesną technologią.
Dzieci z przedszkola z robotem Photon

Kwiecień 2023

 • Materiał filmowy, który jest wstępem do inscenizacji z okazji rocznicy chrztu Polski. Podczas realizacji wykorzystano gimbal oraz aparat i mikrofon zakupiony w ramach projektu.
 • Zajęcia rozwijające z programowania w klasie 2a oraz 6a były prowadzone z wykorzystaniem Photon’ów. Uczniowie doskonalili sztukę sterowania robotami.

Maj 2023

 • Real life learning
  Na lekcjach języka angielskiego często ćwiczymy umiejętności komunikacyjne prezentując dialogi z życia codziennego. Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z lekcji w klasie 4, podczas której uczniowie pytali o drogę oraz podawali wskazówki potrzebne, aby dotrzeć np. do kawiarni, muzeum czy centrum handlowego. Towarzyszył im w tym interdyscyplinarny robot Photon zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
 • English exam
  Uczniowie klasy ósmej zakończyli powtórkę z języka angielskiego przez egzaminem ósmoklasisty wraz z interdyscyplinarnym robotem Photon, który został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Podczas wielu zajęć, pracując w grupach współpracowali, aby pokonać kolejne poziomy opanowania wiedzy i osiągnąć ten najwyższy – Expert. Stworzyli też bazę materiałów dydaktycznych pomocnych w przygotowaniach. Życzymy powodzenia na egzaminie. GOOD LUCK !!!

Czerwiec 2023

 • Jak na zajęciach z programowania wpleść elementy geografii? Bardzo prosto. Uczniowie mieli za zadanie zaprogramować Photon(k)a tak, aby prawidłowo przejechał przez nazwy państw sąsiadujących z Polską. Niektórzy uczniowie kreatywnie podeszli do sprawy, dorysowując flagi państw. Ponadto, czerwiec upłynął pod znakiem wyjazdów klasowych, na których wykorzystywano aparat Sony ZV-1. Oczywiście zdjęcia z wycieczek były prezentowane na bieżąco na szkolnym fanpage’u. W ciągu całego roku szkolnego sprzęt zakupiony w ramach LP był wykorzystywany wielokrotnie, na różnych lekcjach i zajęciach dodatkowych. Szkoła zgłosiła chęć udziału w Mobilnych LP, na które z niecierpliwością czekamy. Do zobaczenia we wrześniu!