Kangur matematyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez admin   

 


W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR" największy sukces odniósł Kacper Kania z klasy 4 b. Uczeń rozwiązał poprawnie wszystkie zadania konkursowe za co otrzymał maksymalną liczbę 120 punktów. Tym samym Kacper uzyskał 1 lokatę i tytuł Laureata Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur.


W nagrodę Kacper pojedzie na wycieczkę "Tropikalna przygoda w Berlinie", gdzie będzie wypoczywał w największym w Europie parku tropikalnym "Tropical Islands". Aby w pełni docenić sukces naszego ucznia należy podkreślić fakt, iż w tym roku do konkursu "KANGUR" przystąpiło ponad 11,5 tysiąca uczestników z 573 szkół, spośród nich 18 uczniów osiągnęło najlepszy wynik i zakwalifikowało się do grupy laureatów. Wśród nich znalazł się właśnie Kacper.   

Tegoroczny sukces ucznia jest już trzecim i zarazem największym z jego dotychczasowych osiągnięć konkursowych. W ubiegłym roku otrzymał wyróżnienie za uzyskanie 16 lokaty wśród 277 przyznanych w tej kategorii wiekowej. W 2009 roku Kacper brał udział w konkursie "KANGUREK" i otrzymał bardzo dobry wynik za uzyskanie 2 lokaty wśród 66 przyznanych w tej kategorii wiekowej.

Sukces Kacpra jest największym spośród wszystkich dotychczasowych wyników jakie uzyskali uczniowie naszej szkoły w poprzednich edycjach konkursu "KANGUR".  

W kategorii Gimnazjum, wysokie wyniki i wyróżnienia uzyskało dwóch uczniów: Dominik Brózda z klasy 1 i Mikołaj Chyczyński z klasy 3. Dla Dominika to już trzecie wyróżnienie w konkursie - poprzednie w 2010 r. i 2009 r.. Natomiast Mikołaj po raz drugi uzyskał taki wynik - poprzedni w ubiegłym roku.

Wyróżnionym uczniom gratulujemy tak wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.          

 

 

 

 

 

 

 

Owoce i Warzywa w Szkole

 

 

Fundacja

     
      BLOG KLASY 3 SP   6 Gromada Zuchowa

      "Bractwo Tęczy"

Klasztor

     
BLOG KLASY 3 SP
2013-2016

 

BLOG KLASY 3A SP
2010-2013


 

blog lkasy 2b

BLOG KLASY 3B SP
2007-2010