List do uczniów – RCK

Każdy Tata to wielki bohater. Z okazji Dnia Ojca, naszym bohaterom życzymy spełnienia marzeń i radości z każdego dnia.
Wiemy jak ciężko pracujesz tato!
Bardzo Cię wszyscy kochamy za to
a także za Twe szlachetne serce,
w którym rodzina pierwsze ma miejsce!
W ten dzień świąteczny przyjmij podziękę
za wiarę, mądrość, ojcowską rękę.
Wysłuchaj życzeń co, z serca płyną:
Niech wichury mroźne Ciebie ominą!
W dniu dzisiejszym nasza szkoła otrzymała informację o przyznaniu nam prestiżowego certyfikatu: „Szkoła w Chmurze Microsoft”. Wyróżnienie to otrzymują innowacyjne szkoły wykorzystujące najnowsze rozwiązania Microsoft dla Edukacji.
Wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły mają dostęp do usługi Microsoft Office 365 Education A1. Bezpłatnie mogą korzystać z takich narzędzi jak: Word, Excel, Power Point, Teams, Sway, Forms, Class Notebook, OneDrive, Outlook i wielu innych

Godziny pracy biblioteki szkolnej oraz zasady wypożyczeń i zwrotów.
PONIEDZIAŁEK 8.45 – 12.45
WTOREK 8.50 – 11.35
ŚRODA nieczynne
CZWARTEK 8.50 – 12.40
PIĄTEK 8.50 – 11.35
Biblioteka szkolna informuje o możliwości wypożyczenia lektur lub zwrotu przez uczniów wypożyczonych materiałów.
Wypożyczenia odbywać się będą po wcześniejszym zamówieniu przez e-dziennik (wiadomość do bibliotekarzy Doroty Węgreckiej-Wójcik lub Izabeli Łodziany) konkretnej książki do wypożyczenia, będzie można po nią przyjść w godzinach pracy biblioteki. Zamówione książki będziemy wydawać przy głównym wejściu do szkoły, tak aby uczniowie lub rodzice nie musieli przechodzić wszystkich procedur związanych z wejściem na teren szkoły (mierzenie temperatury, wpis do księgi wejść i wyjść, 1 osoba w tym samym czasie w bibliotece itp.). Dzwonimy na dzwonek znajdujący się przy drzwiach wejściowych do szkoły, Pani woźna informuje bibliotekarza i czekamy na zamówioną książkę.
Natomiast w przypadku zwrotów prosimy dzwonić na dzwonek przy wejściu do szkoły. Pani woźna, będzie informowała bibliotekarza o przyjściu czytelnika i pojedyncze książki będą odbierane także przy głównym wejściu do szkoły, a z podręcznikami należy kierować się do wejścia na dziedzińcu między szkołą, a salą gimnastyczną (boczne wejście) Po przyjęciu przez bibliotekarza książek, trafią one na 3 dniową kwarantannę i dopiero po tym czasie będą zwracane z konta czytelnika.
Podręczniki prosimy oddawać do biblioteki od 15 do 22 czerwca 2020 r.
Tegoroczna edycja Konkursu Matematycznego Kangur odbyła się w inny niż zazwyczaj sposób. Uczniowie uczestniczyli w nim on-line, poprzez Platformę Dzwonek.pl
W różnych terminach, miały miejsce dwa etapy zmagań: sesja próbna i Kangur 2020.
Największy sukces w konkursie odniosła uczennica klasy VI a, Gabriela Katzer, która uzyskała wynik bardzo dobry.
Siedmiu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie: Szymon Jaglarz kl. III a, Adrian Firek kl. III b, Urszula Sarkowicz kl. IV, Zofia Janiczak kl. V, Karol Florek kl. V, Jakub Lenik kl. VII, Karol Niechaj kl. VIII.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursach matematycznych!

Bardzo prosimy, aby uczniowie przychodzili na dokładnie określoną godzinę i aby w miarę możliwości jednemu dziecku towarzyszył co najwyżej jeden rodzic.
Podczas pobytu w szkole wszystkich uczniów i rodziców obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz przestrzeganie zasad dystansu społecznego.
WAŻNE:
Wręczenie wszystkich świadectw odbywa się w sali gimnastycznej – po zakończeniu uroczystości w sali gimnastycznej nie będzie spotkań w klasach.
Świadectwa będzie można także odebrać osobiście w sekretariacie szkoły od 29 czerwca 2020 r.
Bardzo proszę o sprawdzanie wiadomości na dzienniku elektronicznym, ponieważ harmonogram może ulec zmianie ze względu na sytuację zdrowotną.

“Emocje są jak dzikie konie… potrzeba wielkiej mądrości, by je okiełznać”
Paulo Coelho
O swoich emocjach opowiedzieli nam:
Dziękujemy i gratulujemy odwagi!!!
Płyty DVD z filmem “W głowie się nie mieści” wylosowali: Zofia Janiczak, Wiktoria Stypuła, Weronika Ślusarczyk, Bartłomiej Pułka, Łukasz Baran.
Tych, którzy nie mieli szczęścia w losowaniu, zapraszamy we wrześniu do biblioteki szkolnej. Jedna płyta z filmem czeka tam na chętnych do wypożyczenia.
Dyplomy za udział oraz wyróżnienia w projekcie, wraz z upominkami, zostaną wręczone 26 czerwca 2020 roku, w czasie Apelu z okazji Zakończenia Roku Szkolnego.
Zachęcamy do obejrzenia wyróżnionych prac:
Bartłomiej Pułka
Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie wraz Małopolskim Kuratorem Oświaty zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież w ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów z jak nie stać się ofiarą oszustwa.
Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów. Zadaniem uczniów będzie wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora ze swojego otoczenia (rodzina, znajomi, sąsiedzi).
Forma wykonania zadania jest dowolna. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności związanych ze stanem pandemii, może to być np. plakat, list, krótka scenka dramatyczna lub nawet rozmowa telefoniczna.
Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie da Wam możliwość rozwinięcia swojej kreatywności, a przede wszystkim uwrażliwi ich na potrzeby i sytuację osób starszych. Seniorzy, natomiast zostaną poinformowani o zagrożeniach, dzięki czemu unikną nieprzyjemnych sytuacji, które narażą ich nie tylko na utratę, często nawet całego dorobku życia ale również niepotrzebny stres.
https://youtu.be/c7qMo_cMvk0
Bardzo proszę zapoznać się z załącznikami do Zarządzenia Nr 41/2019/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brodach, które dotyczą Egzaminu Ósmoklasisty (E8).
PROCEDURA POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU PODEJRZENIA LUB STWIERDZENIA PRZYPADKU ZAKAŻENIA COVID-19

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Zakładka do książki”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej – oddział w Brodach.
I miejsce Zofia Janiczak, kl. V
II miejsce Gabriela Katzer, kl. VI a
III miejsce Karolina Katzer, kl.I