Półkolonia zimowa 2020

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Uczniowie naszej szkoły spędzili je bardzo aktywnie uczestnicząc w półkolonii (27-31.01), która finansowana była ze środków Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Pierwszy dzień rozpoczął się od wyjazdu do Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie na wystawę drewnianych zabawek oraz warsztaty artystyczne. Na koniec dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą etapy ręcznego wyrobu zabawek drewnianych.
Następnego dnia uczestnicy półkolonii próbowali swoich sił na basenie Delfin w Wadowicach.

Środa to znów nowe wyzwania.  Zajęcia w kręgielni hotelu „Młyn Jacka” upłynęły pod hasłem „sokole oko”. Dzieci świetnie się bawiły grając w kręgle. Na koniec wszyscy zwiedzili rynek wadowicki. 

Nie mniej atrakcyjny okazał się czwartek. Zwartą grupą udaliśmy się do Wadowickiego Centrum Kultury na seans filmowy pt. „Play mobil” w wersji 3D.

Piątek był ostatnim dniem półkolonii, ale pełnym wrażeń i emocji.  W Inkubatorze kuchennym w Zakrzowie odbyły się warsztaty robienia makaronu. Dla wielu uczestników z pewnością było to ciekawe przeżycie, a końcowy poczęstunek zrobił na nich wrażenie. Makaron własnej roboty z musem truskawkowym stał się wspaniałym zwieńczeniem tego dnia.

Dzień I

Warsztaty rękodzieła artystycznego w GOK w Stryszawie.


Dzień II

Zajęcia rekreacyjno-sportowe na basenie „Delfin” w Wadowicach
Dzień III

Zajęcia rekreacyjno-sportowe w kręgielni w „Młynie Jacka”
Dzień IV

Seans filmowy w kinie WCK w Wadowicach – „Play mobil” – wersja 3D


Dzień V

Warsztaty kulinarne w „Inkubatorze kuchennym” w ZakrzowieAnna Góralczyk, Monika Kowalska