Nadchodzi dzień bajkowy… Czy kostium już gotowy?

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. W naszej szkole będziemy obchodzić to święto 6 listopada (piątek). Serdecznie zachęcamy, aby tego dnia wszystkie chętne osoby przebrały się za wybraną postać z bajki. 

Poniżej zamieszczamy plakat z kodami QR do quizów, których tematem są bajki. Po zeskanowaniu kodu telefonem komórkowym możemy w domu samodzielnie lub z pomocą rodziny rozwiązać quizy, a następnie odebrać nagrodę niespodziankę w bibliotece. Klasy 4-8 będą mogły odebrać nagrody po powrocie do nauki stacjonarnej.

Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Dorota Węgrecka – Wójcik