Szkolny Konkurs Kolęd

Wszyscy lubimy śpiewać kolędy. Wykorzystujemy tę znaną prawdę, organizując w naszej szkole co roku o tej porze konkurs kolęd, w którym mogą wziąć udział całe klasy, ale także soliści, zespoły, instrumentaliści. Tegoroczna edycja konkursu była skromniejsza. Odbyła się też wcześniej, choć w ostatnim dniu nauki w szkole przed Świętami, czyli 17 grudnia.

Dwudniowe przesłuchania wyłoniły zwycięzców. W kategorii zespołów wygrało trio: Aleksander Pacułt, Oskar Pająk i Jan Wątroba z klasy 3. Drugie miejsce zajął kwintet w składzie: Alicja Baran, Hanna Luzarowska, Kornelia Mrowiec, Marta Róg i Filip Wątroba z klasy 2. Równorzędne drugie miejsce zajął sam Filip Wątroba. Pozostałych uczestników konkursu solowego jury postanowiło wyróżnić. Są to: Julia Budzowska z kl. 7, Julia Cieciak z kl. 6, Natalia Lelek z kl. 3, Amelia Dragan, Nikola Kaczor, Klaudia Karelus, Zofia Odrobina i Emilia Orłowska z kl. 2.

Wśród klas najlepszą okazały się: klasa 3 i 5b. Drugie miejsca (w osobnych kategoriach: klas młodszych i starszych) zajęły: „Zerówka” i kl. 4. Trzecie miejsca należały do: klasy 2 i 8a. Wyróżnienie otrzymała klasa 6 oraz Szymon Biela z kl. 8a.

Tego dnia wręczone zostały również nagrody za udział w konkursie stroików świątecznych.

Podziękowania składamy Radzie Rodziców oraz Spółdzielni Uczniowskiej „Dropsik” za ufundowanie nagród w tegorocznym konkursie.