Koncert

16 marca w naszej szkole odbył się koncert duo perkusyjnego, w którym wzięli udział uczniowie klas 3- 8. Podczas występu Panowie z zespołu opowiadali o swojej pracy związanej z grą na instrumentach perkusyjnych i zaprezentowali ich brzmienie.

Wśród omawianych instrumentów pojawiły się bardzo oryginalne wizualnie i brzmieniowo „perełki”, jak na przykład shaker z kokosa. Widzowie mieli możliwość wysłuchania wielu utworów zarówno muzyki klasycznej, jak i lżejszego repertuaru – tym razem w bardzo „rytmicznej” – bo perkusyjnej aranżacji. Nasi uczniowie byli nie tylko widzami, ale także sami włączali się w koncertowanie, ponieważ prowadzący często zapraszali uczestników do gry na instrumentach.

Niekwestionowanym Nr 1 wśród „pomocników” stał się Sebastian, który w zgodnej opinii większości uczniów (oraz nauczycieli:) najlepiej wywiązał się z powierzonego zadania muzycznego i niezwykle żywiołowo tańczył do muzyki latynoamerykańskiej.

Kolejne spotkanie z muzyką „na żywo” już w przyszłym roku, a za finansowe wsparcie w realizacji tego koncertu bardzo serdecznie dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców.