Mikołajki w Kielcach

Uczniowie przy pomniku Henryka Sienkiewicza

Przedświąteczny czas, uczniowie klasy 7b spędzili, zwiedzając stolicę województwa świętokrzyskiego. Wyjazd ten był formą mikołajkowego prezentu. Poznawanie Kielc rozpoczęło się od Centrum Geoedukacji, gdzie uczniom przypomniano historię dziejów Ziemi.

Kolejnym punktem był seans w Multikinie i spacer „Sienkiewką”, czyli najsłynniejszym deptakiem w mieście. Drugiego dnia udało się odwiedzić Muzeum Zabawy i Zabawek oraz wspólnie zagrać w grę, gdzie – oprócz matematyki – przydały się również podstawy przedsiębiorczości i umiejętność negocjacji. Ostatnim punktem był Dawny Pałac Biskupów Krakowskich i warsztaty z uważności. Po dwóch dniach pełnych wrażeń z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do Brodów.