Wyprawki Czytelnicze

Okładki otrzymanych książek

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki we współpracy z bibliotekami szkolnymi.

Podczas zajęć bibliotecznych otrzymali Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą:

  • „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak.
  • „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. 

Wysłuchali też jednej z przygód bohaterów książki, która bardzo im się spodobała. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu Rodziców i Opiekunów poznają kolejne z nich.

A czytanie książek to najpiękniejsza zabawa (również rodzinna), jaką sobie ludzkość wymyśliła 🙂

Uczniowie z książkami w bibliotece