Szkolny Konkurs Kolęd

Nuty, a na nich bombki świąteczne

Zapraszamy do relacji filmowej z naszego tradycyjnego Konkursu Kolęd. Klasy wykonały wylosowane Tradycja śpiewania kolęd ma zaledwie około 200 lat. Tradycja w naszej szkole – około dwudziestu pięciu. Ciągłości nie przerwała nawet pandemia coronawirusa – wtedy konkurs odbył się online.

Różna była tematyka: od tradycyjnych śpiewów, przez nowoczesne, obcojęzyczne, na ludowych czy też ukraińskich skończywszy. Różny też był ich poziom. Mury tej szkoły pamiętają czasy, gdy kolędy rozbrzmiewały na długo przed konkursem, a w pomysłowości wykonania czy też przebrania klasy prześcigały się nawzajem.

W tym, jak i w poprzednich latach, konkurs miał dwie części: indywidualną i klasową. Pierwsza odbyła się w środę, 20 grudnia. Jury w składzie: Dyrektor szkoły mgr Małgorzata Prażnowska, Wicedyrektor szkoły mgr Izabela Budzowska, pani Iwona Niedźwiedź, ojcowie: Wiktoryn Krysa i Tomasz Kaczmarczyk oceniło występy.

Oto wyniki:

W kategorii instrumentaliści:

 • I miejsce ex aequo: duet Aleksander Pacułt i Jan Wątroba oraz Emilia Filipiak
 • II miejsce – Kornelia Mazuga

W kategorii klasy 0-3:

 • I miejsce – duet Lilianna Szypulska i Nikola Milka
 • II miejsce – duet Antoni Łężniak i Bartłomiej Sarapata
 • Wyróżnienie – kwartet: Alicja Korzeniowska, Aleksandra Dostal, Hanna Birgiel i Zuzanna Kosek

W kategorii kl. 4-8:

 • I miejsce – Karolina Katzer
 • II miejsce – ex aequo: Emilia Dawid i Klaudia Burkot
 • III miejsce – Wiktoria Pułka
 • Wyróżnienie – kwartet: Lena Baran, Julia Cieciak, Zuzanna Wyka i Kajetan Zając

Konkurs klas, który odbył się 22 grudnia, oceniało jury w składzie: Dyrektor szkoły mgr Małgorzata Prażnowska, Wicedyrektor szkoły mgr Izabela Budzowska, pani Katarzyna Pływacz oraz pan Damian Pawlikowski. Oto wyniki:

 • W kategorii klas 1-3 – I miejsce zajęła klasa 2 b
 • W kategorii klas 4-8 – I miejsce zajęła klasa 5

Nagrody dla uczestników konkursów ufundowała Rada Rodziców. Zwycięskie klasy II b i V otrzymały dofinansowanie do wycieczki w wysokości po 300 zł. Natomiast uczestnicy konkursu indywidualnego cenne, rzeczowe upominki. Wszystkie klasy oraz oddział przedszkole otrzymały także słodycze. Bardzo serdecznie dziękujemy!