„Dzień bez plecaka”

Nagrodzeni uczniowie oraz odkurzacz i inne rzeczy w kótrych uczniowie przynieśli swoje książki

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 9 kwietnia 2024 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy „Dzień bez plecaka”.

Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań będących zamiennikiem dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane między innymi w taczkę ogrodniczą, odkurzacz, pufę, klatkę dla królika czy kosz na pranie. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje. Dla najbardziej kreatywnych czekały nagrody przygotowane przez Samorząd Uczniowski.
„Dzień bez plecaka” to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany, jako zabawa, forma integracji, ale w szczytnych celach chętnie dołączamy się do takich akcji.