Dyktando zimowe – weź udział w konkursie

Co można robić w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Proponujemy udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody rzeczowe! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest zaproponowanie uczniom, a także dorosłym, rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz ze startem świątecznej przerwy w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą sukcesywnie publikowane następne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich 100! Za rozwiązanie każdego dyktanda konkursowego użytkownik serwisu będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą mogli wybrać zestawy LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie pokazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs prowadzony jest wyłącznie przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w serwisie Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

 

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe