„Bezpieczne wakacje- edukacyjne spotkanie z policjantką”

Kolaż zdjęć ze spotkania z policjantką

10 czerwca 2022 r. naszą szkołę odwiedziła  asp. sztab. Pani Małgorzata Hombesch z KPP
w Wadowicach z wydziału ds. nieletnich. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie nadchodzących wakacji.

Pani policjantka rozmawiała z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Przypomniała, że wszyscy niezależnie od tego, czy spędzają ten czas w miejscu zamieszkania, czy na zorganizowanych wyjazdach, zobowiązani są do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Uczuliła na zagrożenia związane
 z kontaktami z osobami nieznajomymi czy sięganiem po różnego rodzaju używki.

Ważnym elementem spotkania było również przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.  Objaśniła także najnowsze przepisy dotyczące poruszania się po drogach na hulajnodze elektrycznej. Uczniowie dowiedzieli się także o zasadach zachowania się nad woda i w lesie. Starsza część społeczności szkolnej mogła się także dowiedzieć o odpowiedzialności karnej nieletnich i tym co jest wykroczeniem, a co przestępstwem. Pani policjantka poruszyła także temat bezpieczeństwa w sieci, uczuliła aby zachowywać szczególną ostrożność w kontaktach za pomocą komunikatorów) internetowych.