Wycieczka klas szóstych do muzeów krakowskich

Uczniowie przed wejściem do muzeum Manggha

23 listopada 2022 r. uczennice i uczniowie klasy 6a i 6b wzięli udział w wycieczce przedmiotowej z plastyki do muzeów krakowskich. Jako pierwsze odwiedziliśmy Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha i wzięliśmy udział w lekcji muzealnej „Podróż po Japonii”.

Lekcja składała się z 3 elementów: oprowadzania z edukatorem po wystawach „Kimono. Nieprzebrane inspiracje” oraz „Z japońskiej kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego”, opowieści kulturowo-geograficznej oraz części warsztatowo-plastycznej, inspirowanej wątkami z wystawy.

Po części warsztatowej uczniowie mogli zjeść typowe japońskie drugie śniadanie w postaci onigiri – kanapki ryżowej.

Następnie udaliśmy się do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie na oprowadzanie po wystawie Nowy Początek. Modernizm w II RP.

Wystawa dotyka najważniejszych aspektów zachodzących procesów, takich jak budowa nowego państwa, reformy społeczne czy życie codzienne zmieniające się pod wpływem rozwoju technicznego.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli zarówno w lekcji jak i oprowadzaniu z przewodnikiem.

Przepełnieni estetycznymi wrażeniami wróciliśmy do Brodów.