Akcje czytelnicze

Książki na regale w bibliotece

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Kalwarii Zebrzydowskiej, serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych przez nią akcjach czytelniczych:

  1. ZOSTAŃ SUPERCZYTELNIKIEM 2023

Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza uczniów szkół podstawowych klas I – VIII z terenu gminy do udziału w akcji czytelniczej:

„Zostań SuperCzytelnikiem 2023!

Weź udział w akcji, rozbudź w sobie pasję czytania. Każdy ma szansę zdobyć tytuł SuperCzytelnika i zaproszenie na spotkanie ze Specjalnym Gościem Biblioteki panią Ewą Stadmuller, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Dodatkowym wyróżnieniem dla 3 Laureatów, którzy wypożyczą największą ilość książek będzie Tytuł ”MegaCzytelnika” i specjalne nagrody.

Plakat reklamujący Superczytelnika na obrazku budynek biblioteki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz superman z książką

II. MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

W tegorocznej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czekać będzie na dzieci w wieku 3 – 6 lat Nowa Wyprawka! Dzieci znajdą w niej autorską książkę, napisaną i zilustrowaną przez wybitnych twórców uwielbianych przez najmłodszych czytelników, dla rodziców przygotowaną broszurę informacyjną o ważnej roli czytania w rozwoju ich dzieci, oraz korzyściach wynikających z częstego odwiedzania Biblioteki. Nowością Kampanii 2022/2023 będzie Wyprawka w wersji ukraińsko – polskiej dla dzieci z Ukrainy przebywających w naszej społeczności. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Bibliotekę w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz filie w Brodach, Leńczach ,Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Logo akcji Mała Książka Wiekli Człowiek

Izabela Tarnacka