Zerówkowicze w Apilandii

Przedszkolaki w Apilandii

W piątek, 9 czerwca, zerówkowicze wybrali się do do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa Apilandia, w Kleczy Dolnej. Dzieci pod opieką przewodnika – edukatora zwiedzały krainę pszczół, dowiadując się ciekawych rzeczy o życiu jakże pożytecznych dla nas owadów.

Obejrzały film edukacyjny, mogły korzystać ze sprzętu multimedialnego aby poznać ciekawostki o życiu pszczół, o pracy pszczelarza w pasiece. Obserwowały pszczoły w ulu. Uczestniczyły także w warsztatach, na których samodzielnie wykonały świece z wosku lanego oraz świece z węzy pszczelej, które zabrały ze sobą do domu. Przedszkolaki na koniec zwiedzania muzeum, zrobiły w tutejszym sklepie pamiątkowe zakupy:)Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, od tego dnia wszystkie przedszkolaki szczególnie polubiły pszczoły.

Wychowawca, Maria Pasternak