KANGUR 2023

Logo konkursu kangur

W tym roku szkolnym odbyła się XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu “Kangur Matematyczny”. Naszą szkołę reprezentowało 40 uczniów z klas II – VIII. Uczestnicy konkursu, zgodnie z jego ideą, walczyli z zadaniami matematycznymi, a nie z innymi uczniami.

Najwyższe wyniki w tegorocznej edycji konkursu i związane z nim wyróżnienie uzyskali: Karolina Katzer kl. IV, Aleksander Pacułt kl. IV, Franciszek Lenik kl. IV, Zofia Janiczak kl. VIII, Julia Budzowska kl. VIII, Julia Stoczek kl. VIII i Karol Florek kl. VIII. Zosi i Karolowi należą się szczególne gratulacje. Uczniowie począwszy od klasy drugiej, co roku w konkursie zdobywali wysoką liczbę punktów i związane z tym uznanie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.