Europejski Dzień Języków Obcych

Kula ziemska z flag

10 października uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności językowe i kulturoznawcze – obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Każda z klas starszej grupy wiekowej przedstawiła wylosowany przez siebie kraj: Hiszpanię, Portugalię, Grecję, Włochy, Wielką Brytanię i Niemcy.

Wszyscy mieli okazję zapoznać się z informacjami i ciekawostkami o tych państwach. Usłyszeliśmy o zabytkach, popularnych potrawach, znanych osobach i zwyczajach. Prezentacje urozmaicały degustacje lokalnych przysmaków, pokaz tańca i muzyka popularna w danym kraju. Uczniowie słuchali w pełnym skupieniu, ponieważ po każdym występie nadchodził czas na krótki quiz – osoby udzielające dobrej odpowiedzi otrzymywały w zamian słodką nagrodę. Uczniowie klas młodszych również obcowały z językami obcymi – brali udział w zabawach ruchowych oraz poznawali 3 wersje znanej na całym świecie piosenki „Panie Janie”- wersję angielską, niemiecką oraz francuską. Jesteśmy pewni, że sporo dzisiejszych informacji zostanie w pamięci słuchaczy na dłuższy czas. Do zobaczenia za rok podczas EDJ!