Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

kolaż zdjęc z obchodów dnia zdrowia psychicznego - plakaty

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to ustanowione zostało w 1992 r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego, która postanowiła zwrócić uwagę na problematykę zdrowia psychicznego.

Główne cele Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego to rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, zwiększanie świadomości społecznej odnośnie znaczenia zdrowia psychicznego oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz zdrowia psychicznego. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się Szkolna kampania życzliwości. Uczniowie mogli wręczyć przyjacielowi lub przyjaciółce nalepkę z motywującym hasłem, a drugą wziąć dla siebie. Na korytarzach zawisły plakaty informujące o tym jak dbać o zdrowie psychiczne. Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował również kiermasz słodkości aby podnieść poziom dopaminy w naszych mózgach.

Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, by zadbać o swoją kondycję psychiczną i poprawić samopoczucie:

  • Śmiej się
  • Jedz zdrowo
  • Korzystaj ze światła słonecznego
  • Ruszaj się
  • Odpoczywaj
  • Rozwijaj swoje zainteresowania
  • Dbaj o przyjaźń i znajomości
  • Dbaj o relacje z innymi ludźmi
  • Szukaj pomocy

Pamiętaj z każdej sytuacji jest wyjście, kiedy nie radzisz sobie sam szukaj wsparcia u rodziców, wychowawcy, pedagoga lub psychologa szkolnego.