Dzień Postaci z Bajek

Kolaż zdjęć z Dnia Postaci z Bajki 5

6 listopada 2023 roku już 5 rok z rzędu w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego i Biblioteki Szkolnej uczniowie mogli przeżyć wesoły poniedziałek – a jak wiadomo poniedziałki bywają trudne, szczególnie po długim weekendzie.

Jak co roku na korytarzach można było sprawdzić swój stan wiedzy o bajkowym świecie, biorąc udział w quizach. Pasjonaci cukiernictwa wraz ze swoimi rodzicami przygotowali bajeczne słodkości na kiermasz ciast, które rozeszły się w szybkim tempie. Odbył się także konkurs na najliczniej przebraną klasę, który wygrała klasa pierwsza. W szkolnej bibliotece na uczniów czekała „Wystawa literatury bajkowej”. Zwieńczeniem dzisiejszego święta był taneczny flash mobe w sali gimnastycznej gdzie podczas długiej przerwy uczniowie zatańczyli do najpopularniejszych utworów muzyki rozrywkowej. Jak co roku było wesoło i kolorowo.

dzieci trzymają książkę z postacią, za którą są przebrane