Wycieczka klasy 2a do Centrum Nauki Sowa

Kolaż zdjęć z pobytu w SOWA Wadowice - 2

20 marca 2024 r. klasa 2a wzięła udział w wycieczce do Centrum Nauki Sowa w Wadowicach. Poniżej prezentujemy fotorelację z wycieczki i zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca indywidualne, ponieważ zabawa i nauka w nim jest fantastyczna.

A czym jest SOWA? Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności znajduje się na terenie wyremontowanego dworca PKP. Inicjatywa SOWA, to ogólnopolska sieć lokalnych małych centrów nauki do których Centrum Nauki Kopernik przeniosło swoje najlepsze doświadczenia wystawiennicze i edukacyjne. Wadowicka SOWA składa się z 18. angażujących eksponatów, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania. Wystawę uzupełnia przestrzeń swobodnego tworzenia zwana Majsternią, gdzie każdy bez względu na wiek może zmierzyć się z zadaniem godnym prawdziwego podróżnika – odkrywcy.