Wycieczka do Wieliczki

W dniu 18.10.2019 r. klasa IIIa i IIIb odbyła swoją kolejną wycieczkę. Tym razem był to wyjazd do Kopalni Soli w Wieliczce. Pełni entuzjazmu wyruszyli autokarem z parkingu szkolnego, by niebawem ruszyć pieszo, schodami w dół, w korytarze tego podziemnego muzeum.

Uczniowie podróżując po krainie Solilandii i odkrywając baśniowe tajemnice wielickich podziemi świetnie się bawili. Podczas podróży po solnych korytarzach odkryli tajemniczego Skarbnika, pobawili się w towarzystwie skrzata Soliludka rozwiązując rozmaite zagadki oraz quizy, który poszerzyły wiedzę o dziejach Kopalni. Czas upłynął bardzo wesoło i pomimo pokonania ok. 800 schodów nie odczuwali zmęczenia i z uśmiechem oraz pięknymi wspomnieniami wrócili do domu

Nikt nie zapomniał, aby z wycieczki przywieść do domu to, co jest tu najcenniejsze – trochę soli kamiennej, kupionej na lokalnych stoiskach z pamiątkami.