„Mała książka- wielki człowiek”

Kolaż zdjęć z akcji „Mała książka- wielki człowiek”

Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Mała książka- wielki człowiek”

W ramach realizacji kampanii uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze w formie publikacji „Pierwsze abecadło”.

To już trzecia publikacja przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” i podobnie jak przy wcześniejszych publikacjach, skierowanych do niemowląt i przedszkolaków, w jej powstaniu pomagało grono wybitnych ekspertów literatury dziecięcej – literaturoznawcy, pedagodzy, promotorzy i animatorzy kultury wśród najmłodszych i ich rodziców. Celem jest rozbudzanie w dzieciach miłości do czytania już od najmłodszych lat, zachęcanie rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowanie w ten sposób trwałych więzi, przypominanie o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka, a także umożliwienie bezpłatnego dostępu do mądrych i pięknie zaprojektowanych książek – z tekstami i ilustracjami najwybitniejszych polskich twórców.

Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści znajdą ponadto broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów odpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Projekt jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów. Instytut Książki pokrywa również koszty wysyłki wszystkich materiałów.

Kolaż zdjęć z akcji „Mała książka- wielki człowiek”