Apel katyński

Kolaż zdjęć z apelu katyńskiego

Dziś nasza szkoła połączyła się w głębokim szacunku i pamięci, aby uczcić ofiary zbrodni katyńskiej. W ramach uroczystego Apelu Katyńskiego, który przygotowała klasa 6, uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się przed szkołą, by oddać hołd poległym w tragicznych wydarzeniach w lesie katyńskim.

Podczas apelu, uczniowie z klasy 6 wzruszyli wszystkich obecnych swoją starannie przygotowaną akademią, w której przedstawili historię zbrodni katyńskiej oraz jej znaczenie dla polskiej historii i narodowej pamięci. Nie zabrakło również udziału zuchów i harcerzy z naszej szkoły, którzy wzięli udział w apelu, symbolizując kontynuację wartości patriotycznych i szacunku dla tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Apel Katyński był nie tylko okazją do wspólnego upamiętnienia ofiar, ale także do pogłębienia naszej świadomości historycznej oraz do wzmacniania więzi społeczności szkolnej poprzez wspólne wartości i szacunek dla naszej przeszłości.